
Rijssen heeft weer een bruin café: De Klok van Sander Kalvenhaar
ZakelijkRIJSSEN – Café De Klok heet het nieuwe bruin café aan de Enterstraat. In het pand waar nota bene ooit het historische café Struik zat en nadien Arie van Duiven met café De Oude Veemarkt.
De man van De Klok is Sander Kalvenhaar (32). In het verleden werkzaam in de meubelbranche, werkte hij daarnaast al in de horeca. Op die manier kon hij proeven aan het vak en zo ontstond een vurige wens om zelf een gezellige uitgaansgelegenheid te beginnen in Rijssen. Nu deed de kans zich voor en is hij de trotse kastelein van De Klok.
Rijssen heeft niet te klagen over het aantal horecagelegenheden, die zich vooral in en om de binnenstad bevinden. Maar ook in dit landschap heeft een complete kaalslag plaatsgevonden. Binnen afzienbare tijd sluit Wim Spekhorst zijn iconische café. Eerder verdween De Snor, De Schimmels, De Blauwe Reiger en de Duizendpoot. In dit grote gat in de markt springt Kalvenhaar met De Klok.
Gemotiveerd
“Zaterdag was de opening.” Afgelopen week is met man en macht gewerkt om het café gereed te krijgen. Woensdagavond was de eerste test-avonden. “Mijn familie en vrienden zijn geweest en iedereen was laaiend enthousiast over de sfeer die De Klok heeft. De proef is zeer geslaagd en ik ga zeer gemotiveerd verder.”
Vriendelijke prijzen
Kalvenhaar wil zijn publiek niet afschrikken met torenhoge tarieven. “We hanteren vriendelijke prijzen. In de weekends ga ik werken met munten waar ik per stuk 2,50 voor vraag. Op die manier hoop ik dat een gezellig cafébezoek voor velen weer mogelijk wordt.”
Sociaal
Kalvenhaar is een mensenmens. “Ik geniet van de sociale contacten in een gezellig café, van de verhalen. Vandaar ook dat ik de kans met beide handen heb aangegrepen. Mijn vrienden gingen allemaal trouwen en hebben al kinderen, maar ik ben nog niet zo ver. Laten we zeggen dat De Klok mijn kindje is.”




















