
Tuincentrum Veeneslagen, voor alles wat groeit en bloeit
ZakelijkRIJSSEN - Tuincentrum Veeneslagen in Rijssen houdt op zaterdag 29 maart open dag met flinke kortingen op de aanschaf van kamer- en tuinplanten. Voor het Rijssense publiek meteen een mooi moment om kennis te maken met de nieuwe eigenaren: Johnny Bloemendaal en zijn vriendin Ira.
De onderneming aan de Holterstraatweg bestaat dertig jaar en werd opgericht door Jan Nijzink met behulp van zijn vader. Het bedrijf is met ingang van 1 januari 2025 overgenomen door Johnny en Ira. Johnny had een hoveniersbedrijf in Enschede. ‘’Dat liep goed en ik deed mijn werk graag, maar een eigen tuincentrum was een droom die ik al heel lang koesterde. Toen ik hoorde dat Jan Nijzink wilde stoppen, greep ik mijn kans. Nadat we het bedrijf enigszins hebben aangepast en opgefrist, konden we op 1 januari als eigenaar aan de slag. Voor het zover was, heb ik eerst een half jaartje meegelopen.’’ Het personeel, bestaande uit twaalf vakmensen, is meegegaan naar de nieuwe eigenaren.
Breed
Veeneslagen heeft een breed assortiment. ‘’Wij zijn nog een compleet tuincentrum dat van alle markten thuis is. Ons aanbod omvat alle productgroepen, dat zie je niet zo vaak meer, ‘’zegt Johnny. ‘’Zo zijn we gespecialiseerd in snijbloemen en rouw- en trouwwerk. Voor de zakelijke markt verzorgen we regelmatig boeketten, bijvoorbeeld voor een open dag of een jubileum. Voor deze gelegenheden leveren we ook struiken of bomen die een bedrijf mooi groen aankleden. Verder hebben we een ruim aanbod aan kamer- en tuinplanten.’’ Accessoires zoals gereedschappen, stijlvolle interieurartikelen en woondecoraties, potgrond en meststoffen completeren het aanbod.
Groener
Veeneslagen heeft ook een aanbod groenten en kruiden. Johnny: ‘’Dit aanbod is biologisch. We hebben gemerkt dat ook de klanten in Rijssen steeds vaker voor dit segment kiezen. Men is op zoek naar duurzaam materiaal. Je ziet bovendien dat de tuin steeds groener wordt. Een tuin met planten en struiken doet het goed, ook in Rijssen.’’ Veeneslagen koopt het materiaal online in bij kwekerijen die een prima kwaliteit bieden en leveren tegen een gunstige prijs. Het feit dat Johnny een hoveniersachtergrond heeft, komt de adviezen aan de klant ten goede. ‘’Ik adviseer vanuit mijn eigen ervaring.’’ Het team van Veeneslagen bestaat uit ervaren vakmensen, vrouwen in dit geval. Zij hebben allemaal de vakopleiding voor snijbloemen en rouw- en trouwwerk succesvol afgerond en zijn gecertificeerd.
Open dag
De open dag is zaterdag 29 maart van 09.00 uur tot 17.00 uur. De klant krijgt die dag 9 procent korting op alle kamer- en tuinplanten. Dit percentage is hetzelfde als de BTW die geldt voor bloemen en planten. In feite betaalt de klant op 29 maart dus geen BTW. Er zijn foodtrucks met lekker eten aanwezig die dag, Voor kinderen liggen kleurplaten klaar. Voor de winnaars van de mooiste twee platen ligt er een cadeaubon van 20 euro klaar. Het tuincentrum ligt, komende vanuit Rijssen, direct rechts na de bebouwde kom en heeft naast een grote binnenruimte ook een ruim buitengedeelte. Er is ruime parkeergelegenheid.
Tuincentrum Veeneslagen, Holterstraatweg 170a Rijssen, Tel. 0548 - 540063, www.tuincentrumveeneslagen.nl















